niedziela, 3 marca 2013

2 rozdział

Z perspektywy Patty:
   
 Budząc się rano poczułam straszny ból. Nie był to zwykły ból mojej zewnętrznej części ciała. Była to przeszywająca tragedia mojej psychiki. Nawet nie mam siły aby wspomnieć dlaczego ze mną jest coraz gorzej. Pragnę wygadać się z tego przyjaciółce, ale po prostu najzwyczajniej nie umiem. Nie wiem jak się do tego zabrać gdyż boje się jej reakcji. Na razie spróbuję o tym zapomnieć lecz nie mam pojęcia czy to mi się uda.
     Wydostając się z łóżka odłożyłam wszystkie nurtujące mnie myśli na bok. Leniwym krokiem poszłam do łazienki. Weszłam pod prysznic by rozbudzić moje zaspane mięśnie. Odkręciłam korki, a wtedy gorąca woda zaczęła strumieniami spływać na mnie. Kiedy skończyłam owinęłam się kremowym, mięciutkim ręcznikiem po czym wyszłam z kabiny prysznicowej. Zdjęłam z głowy turban, po czym rozczesałam moje długie rude włosy. Zaczęłam je suszyć gdyż za godzinę miałam być w szkole. Po około półgodzinnej męczarni byłam gotowa. Pomalowałam jeszcze rzęsy i podkreśliłam oczy eyelinerem. Założyłam białą bieliznę, a następnie w tym wróciłam do pokoju. Stanęłam przed szafą w celu znalezienia czegoś odpowiedniego na dzisiejszy dzień. Po dłuższej chwili namysłu wybrałam w końcu jakieś ubrania, a potem szybko je na siebie założyła. Założyłam plecak na plecy i spojrzałam w lustro. Brzydziłam się swojego widoku, przydziło mnie to co ze mną się stało.
    Powoli opuściłam moją sypialnię, zeszłam na dół i poszłam w stronę kuchni, gdzie zrobiłam sobie śniadanie. Na szklanym stoliku postawiłam talerz z dwoma kanapkami, a ja usiadłam na wysokim, srebrnym krześle. Konsumując posiłek spoglądałam na widok dobiegający zza okna. Biały puch sypał na wszystkie strony, pozostawiając po sobie znaki na ulicy oraz chodniku. Nigdy nie lubiłam zimy, ponieważ wtedy jest zimno i nie mam na nic ochoty. Niestety żyjemy tam gdzie są cztery pory roku, a nie dwie. Chociaż szkoda, mi by pasowało gdyby przez pół roku było gorąco, a drugie pół padał deszcz.     Odrywając swój wzrok od widok z zewnątrz wstałam, po czym włożyłam brudne naczynia do zmywarki. Dostałam sms-a od Lorel, że mam już wychodzić dlatego szybkim krokiem udałam się na przedpokój, gdzie założyłam buty zimowe, kurkę, czapkę, szalik oraz rękawiczki. Z ciężkim plecakiem opuściłam moje mieszkanie. Zamknęłam drzwi na klucz, po czym schowałam klucze do jednej z kieszeni kurtki.
-Cześć.-przywitałam się z moją przyjaciółką.
-Cześć.-uśmiechnęła się delikatnie. Wiedziałam, że teraz będzie pragnęła wyciągnąć ode mnie to co chciałam jej wczoraj powiedzieć, ale stwierdziłam, że nie mam na to siły i chyba jednak pominę ten temat.-Więc co tak bardzo ważnego masz mi do przekazania?-zaczęło się.
-W sumie to już zapomniałam. Chciałam powiedzieć ci to wczoraj.
-Ważnych rzeczy się nie zapomina. No możesz mi powiedzieć, jesteśmy przyjaciółkami. Podoba ci się ktoś?-brunetka nigdy nie umiała sobie odpuścić i tego w niej tak bardzo nienawidziłam.
-Nie. -od razu zaprzeczyłam.-Nikt mi się nie podoba. Po prostu chciałam ci uświadomić, że Blake nie jest ciebie wart.
-Znowu o tym? Nie możesz zrozumieć, że on mi się podoba, że go kocham. Patty chcesz nas rozdzielić? Jeśli tak, to może lepiej będzie jak zakończymy naszą przyjaźń.-na jej słowa nie wiedziałam co odpowiedzieć. Tak chciałam ich rozdzielić, ale dlatego, że Blake to skończony dupek, a znowu patrząc z drugiej strony nie chciałam stracić bardzo bliskiej mi osoby.
-Przepraszam.-zaczęłam mówić choć głos lekko mi drżał. -Nie chciałam was rozdzieli, po prostu chcę dla ciebie jak najlepiej.
-Jest dobrze tak jak jest.-powiedziała Lorelei.
-Trzymam cię za słowo.-przytuliłam brunetkę, gdyż dobrze wiedziałam, że w tej chwili jest to nam potrzebny. Przyjemny uścisk z kimś ważnym nigdy nie jest przereklamowany.
    Resztę drogi przemilczałyśmy. Nie miałyśmy o czym rozmawiać, a może po prostu obie tego nie chciałyśmy. Nim się obejrzałam byłyśmy już pod szkołą. Przekroczyłyśmy czarną bramę i skierowałyśmy się w stronę naszych szafek. Gdy już stałam przy swojej otworzyłam ją po czym zaczęłam zdejmować zimowe ubrania. Zamiast brązowych butów na koturnie na moich stopach pojawiły się czarne vany, ponieważ najbardziej pasowały mi do dzisiejszego ubrania.
-Gotowa już?-zwróciła się do mnie niebieskooka, na co ja jej tylko potwierdzająco kiwnęłam.
    Pierwszą lekcją w ciągu dzisiejszego dnia miała być chemia. Nigdy nie lubiłam tego przedmiotu, tak jak wszystkich ścisłych. Bardziej wolę humanistykę, bo to do nich właśnie mam odpowiedni umysł. Pod salą stali już prawie wszyscy. Nie było jeszcze Gwen, Peter'a i Blake. W sumie nie miałam się czemu dziwić, ponieważ oni często wciągają prochy przed lekcjami. Nie rozumiałam ich. Dwóch chłopaków i jedna dziewczyna pragnęli zmarnować sobie całe życie dla jednej chwili euforii...Jak dla mnie trochę chore, ale to jest ich życie, w które nigdy nie miałam zamiaru się wtrącać.
-Cześć Patty.-loczkowaty zaczął krzyczeć mi do ucha. Zawsze tak robił i nigdy nie przestanie mnie to denerwować.
-Harry ile razy mam ci powtarzać żebyś tak nie robił?-zadałam retoryczne pytanie, choć wiedziałam jaka jest odpowiedzieć. Mogłabym mu powtarzać co minutę, a on nie zwróciłby na to najmniejszej uwagi.
-Nie słucham cię piękna.-dlaczego zawszę muszę mieć rumieńce jak ktoś mówi mi coś słodkiego?
-Nasza kochana River znowu się zarumieniła.-podszedł do mnie Zayn po czym pocałował mnie w policzek.
-Niestety.-delikatnie się zaśmiałam. Na szczęście zadzwonił dzwonek, który uratował moje cenne życie.
    Weszliśmy do sali, zajmując nasze stałe miejsca. Usiadłam w trzeciej ławce od ściany, a następnie wyjęłam wszystkie potrzebne mi rzeczy na ławkę. Jak zwykle wszystko musiało leżeć równo i estetycznie. Została mi wpojona do głowy zasada porządku od młodszych lat i tak mi zostało, aż po dzisiejsze dni.
    W koło klasy chodziła pani Smith, która sprawdzała pracę domową. Na szczęście ją miałam, gdyż wczoraj wieczorem przepisałam z internetu. Wiem, że może być źle, ale jednak ważne, że mam cokolwiek.
    Delikatnie odwróciłam wzrok, kierując go na parapet. Stało tam kilka zadbanych kwiatków, ale bardziej było to ozdabiane przez widok dobiegający zza okna. Śnieg już nie sypał, ale na naszym boisku było ulepionych kilka bałwanów. Pewnie zrobiły to osoby, które mają teraz wychowanie fizyczne. Bardzo mi się to spodobało i do tego oświetlenie słoneczne, które idealnie komponowało się z tym krajobrazem. Gdybym miała czystą kartę, kredki, ołówek, lub farby namalowałabym, bądź narysowała właśnie ten cudowny widok z mojej perspektywy.
-Panno Patty River.
-Tak?-ocknęłam się gdy tylko nauczycielka wypowiedziała moje imię i nazwisko.
-Mogłaby pani nie spać na moich lekcjach tylko słuchać, albo notować to co mówię?-spytała.
-Tak, bardzo przepraszam.-powiedziałam po czym starałam skupić się na tym co mówi brunetka. Niestety nic z tego, bo co jakiś czas wracały wspomnienia z tamtej imprezy. To co się tam wydarzyło źle zaczęło działać na moją psychikę. Wiem, że nie widać tego po mnie, ale to tylko dlatego, że wszystkie swoje emocje ukrywam. Mówię o nich tylko najbliższym i dopiero wtedy kiedy uznam to za stosowne. Pragnęłam przekazać te informacje Anderson dzisiaj rano, ale nie wychodziło mi to, ponieważ za bardzo bałam się jej reakcji. To wszystko jest takie skomplikowane. Szkoda, że nie ma łatwiejszych, pewniejszych dróg do wyboru. Tylko wtedy za pewne byłoby nudno. Nikt nie mógł by cię upokorzyć, a ktoś inny się z tego pośmiać. Może byłoby lepiej dla pokrzywdzonych, ale Bóg dał nam wolny wybór czyli ukazał złą jak i dobrą stronę tej chorej zabawy.
    Nie rozmyślając nad tym dłużej zaczęłam się pakować, gdyż właśnie zadzwonił dzwonek. Ze spuszczoną głową opuściłam pomieszczenie. Szłam sama korytarzem patrząc tylko pod nogi. Lecz w pewnym momencie znalazłam się na podłodze.
-Uważaj dziewczynko.-usłyszałam dosyć znajomy głos dlatego podniosłam wzrok na tajemniczą osobę.-A to ty.-Blake uśmiechnął się szyderczo.-Jak ci się podobało na imprezie? Przyjdziesz tam jeszcze? Można to powtórzyć.-śmiał się złośliwie. Brzydził mnie jego widok. Najchętniej naplułabym mu teraz w twarz, ale najzwyczajniej nie miałam na to siły.
-Jesteś zaćpany.-chłopak złapał mnie za nadgarstki, nie pozwalając w ten sposób mi uciec.
-Leć poskarż się Lorel.-uśmiechnął się, pokazując przy tym rząd swoich równych zębów.-Ona i tak ci nie uwierzy. Jest głupio zaślepiona. Zakochała się we mnie i teraz mogę robić z nią co ze chcę. Ta panienka zrobi wszystko dla mnie. Jest głupia.
-Nie mów tak o niej.-zaczęłam się z nim szarpać, ale brunet był silniejszy.
-A może umówimy się na trójkącik?-na pewno obie się byście zgodziły.
-Jesteś zwykłym gnojem i puść mnie.
-Uważaj na słowa kochanie.-chłopak na szczęście mnie puścił i mogłam pobiec przed siebie. Nie chciałam dłużej siedzieć w tej szkole. Pragnęłam się komuś wygadać. Szybko wyciągnęłam komórkę po czym wykręciłam numer do zaufanej mi kobiety.
-Halo?-usłyszałam przyjemny głos w słuchawce.
-Dzień dobry. Można dzisiaj przyjść.
-Oczywiście, ale o której?-spytała się kobieta.
-Teraz, zaraz.-zaczęłam mówić panicznie.
-Dobrze, a kto mówi?
-Patty River.
-W takim razie czekam.-już nic nie odpowiedziałam tylko się rozłączyłam po czym pobiegłam na dół do szafki. Ubrałam kurtkę, buty, szalik, czapkę. Założyłam plecak, zamknęłam niebieską szafkę i natychmiastowo wybiegłam ze szkoły. Na moje szczęście brama była otwarta więc mogłam spokojnie opuścić to cholerne miejsce.


Bardzo przepraszamy za zaległości, ale szkoła daje o sobie znaki zwłaszcza jak jest się w 3 gim. W każdym razie teraz rozdziały będą dodawane w każdą sobotę.
Czekamy na wasze opinie gdyż są one dla nas motywacją do dalszego pisania ;)

65 komentarzy:

 1. Cudnie.
  Blake jest okropny. Ja nie wiem jak można być tak bezdusznym człowiekiem. Dziwię się Lorel, że nie wierzy własnej przyjaciółce, a komuś, kto w rzeczywistości jest zupełnie inny niż w jej towarzystwie.
  Rozdział jest cudowny.
  Czekam na kolejne *.*


  Hug. <3


  i-can-be-your-shelter.blogspot.com  OdpowiedzUsuń
 2. MEGA OCZOJEBNY ^^
  Czekam nn <3
  Całujee Lolaaa ;*
  Tylko szybko, bo ten bardzo mnie zaintrygował *_*
  proszę <3
  JEsteś wspaniała ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Dokładnie ten cały laluś Blake jest ostatnim chamem! Jak można tak postępować? Współczuję jednej jak i drugiej dziewczynie. Rozdział jest zajebisty, macie strasznie fajny styl pisania:) Czekam na następny, pozdrawiam Asiek :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Opierdol ci powinnam dać że tak długo nie dodajesz...Ale wiem że dużo nauki gdyż moja siostra jest teraz w 3 Gim,i ciągle jakieś testy,kartkówki itp.A żeby iść do dobrego liceum*lub gdzie tam idziesz*to trzeba dużo nauki w to włożyć
  > < Na szczęście ja w 1 gim i luz luz mam xd Dobra koniec gadania o tym budynku zwanym 'szkołą'
  Co do rozdział to jest mega,cudowny,wspaniały,zajebisty i dużo dużo by pisać.
  No więc ten bl..Chłopak Lorel(Dalej się mylę gdy piszę jego imię xd Dlatego nie pisze) to jest chuj(Ja wulgarna)Ale weź no wykorzystuję Lor(Tak se napisze jej imię)i do tego Patty.
  No i zatrzymam się na chwile przy Patty.Ona jest taka skryta,nieśmiała,taka cicha i niewinna.No przynajmniej mi się tak wydaje po opisie,bo np: Panno Patty River.
  -Tak?-ocknęłam się gdy tylko nauczycielka wypowiedziała moje imię i nazwisko.
  -Mogłaby pani nie spać na moich lekcjach tylko słuchać, albo notować to co mówię?-spytała.
  -Tak, bardzo przepraszam.-powiedziałam po czym starałam skupić się na tym co mówi brunetka.
  Taki cytat, widać ze jest grzeczną dziewczynką.Bo zazwyczaj normalnie to bym ja lub kto inny odp coś chamskiego.A ona grzeczna :D
  A co do Lorel,to jak mówił Blake(O dobrze napisałam ),to on jak mówił że jego dziewczyna jest głupia.To ma piętę przez dziesiąte prawdy ponieważ jest głupia że z nim chodzi,bo normalnie dziewczyna by zrozumiała że on nie jest dla niej.A Lor leci za nim jak mucha do światła...Jak ćma do światła...Boże piszę pierwsze co pomyślę-,-`xd
  Noo jak już przeczytałam to wy/ty piszcie razem c'nie ?
  Jeśli tak,to która jest Lorel a która Patty ?
  No i która z postaci będzie odkrywała większą rolę w tym blogu ?
  To chyba koniec moich wywodów na temat tego rozdziału...
  Wiem że długi długi,ale jak chyba we krwi tak już mam ze długo piszę jeden komentarz
  No więc buźka ~Gabi xo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i jak zwykle jestem jakaś tępa bo zapomniałam zapytać.
   Jak wy robicie te nagłówki ? Chodzi mi o to w jakim programie ?
   Jeśli nie chcecie mówić to rozumiem
   Jeszcze raz (A w sumie pierwszy) Pozdrawiam~Gabi

   Usuń
  2. jest nas dwójka. ja, Zuzia czyli w opowiadaniu Lorel i Patrycja czyli w opowiadaniu Patty. Obie postacie będą odgrywać ważną rolę, gdyż są to gł bohaterki. A nagłówek robiłam w photofiltre - Lorel :)

   Usuń
  3. O to dziękuję bardzo za nazwę bo szukam dobrego a te dwa moje do jakieś od dupy strony...
   Jeszcze raz wielkie Dzięki~Gabi xoxo

   Usuń
  4. Lorel mam na imię Amanda, a nie Patrycja, hahaha Chyba Ci się kochanie blogi pomyliły, bo z Patrycją prowadzisz tego breath-foolew czy jakoś tak :D - Patty

   Usuń
  5. oezu O.o moja wina, zagapiłam się i nie sprawdziłam ;c To wszystko przez ten nacisk nauki, to wszystko mnie rozprasza. Gdzie nie spojrzę kartówki, testy, testy gimnazjalne, bla bla bla. Viera bardzo przepraszam, ale to z mojej nie uwagi, na prawdę nie chciałam ;c - Lorel

   Usuń
  6. Hahah,głupia wpadka.Dziś się dorwałam do komputera ,bo u mnie też ciągle nauka nauka...
   Spoko , czyli:
   Lorel-Amanda
   Patty-Jak ma na imię ?

   Usuń
  7. Na odwrót, haha :D
   Lorel - Zuzia
   Patty - Amanda -Patty :)

   Usuń
  8. Lol xd Moje rozumowanie...Ale już zrozumiałam. :)

   Usuń
 5. Nie, no rozdział fajny. Troszkę za dużo opisów w pierwszym akapicie - no bo nie musicie opisywać, że najpierw umyła włosy, potem je wysuszyła, przebrała się w bieliznę. Wystarczy zastapić to zwrotem "udałam się do łazienki, gdzie zrobiłam poranną toaletę i wróciłam do pokoju, gdzie panowała jeszcze senna aura". Ale jak tak tylko mówię, więc.. ; ) Ten Blake, to dupek - mimo, że kocham czarne charaktery jego szczerze nienawidzę. Trójkącik - trójkącik - dupek z niego. Ciekawe kim jest ta zaufana osoba do której zadzwoniła dziewczyna ? Czekam na nexta, bo rozdział fajny ^^
  Pozdrawiam serdecznie ; P
  Isiia <3.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wspaniały rozdział <333
  Czekam na NN :)
  Buziaki xx

  OdpowiedzUsuń
 7. Swietny rozdzial, zreszta jak kazdy:)
  Ten Blake zaczyna dzialac mi na nerwy, nie wiem co Lorel w nim widzi, bo to za przeproszeniem zwykly dupek. Jak widzialam natazie malo osob, ktore mnie interesuja, ale rozumiem, ze nie mozna za bardzo przyspieszac akcji, wiec niczego nie zarzucam;)
  No tak. Moze Issia ma racje z tymi opisami, ale mi one w gruncie rzeczy nie przeszkadzaja xd
  Czekam na kolejny rozdzial:D

  Pozdrawiam:*

  stereo-soldier.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. już przeczytałam kolejny rozdział jest fajny tylko plączą mi się osoby, ale jakoś się łapie;) mam nadzieję, że Lorel przejrzy na oczy i zerwie z tym dupkiem! Teraz ja proszę o przeczytanir mojego bloga, mam nadzieję że Wam się spodoba ;)
  do zobaczenia ;*

  OdpowiedzUsuń
 9. Lorel powinna zakonczyc znajomosc z tym gosciem, on doprowadza mnie jak i reszte (do gory komentarze) ludzi. Blagam niech ona z nim zerwie, on ja strasznie traktuje i jego zachowanie mnie irytuje, mam ochote wystapic w tym rozdziale i mu przyje*** haha:) A po za tym, bardzo fajnie piszesz i mega mi sie blog podoba. Dzieki, ze mi dalas linka, wtedy zawsze czytam. Pozdrawiam i czekam na nexta :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetny, zresztą tak samo jak poprzedni. Blake jest okropny. Nie lubię gościa...
  Czekam na następny ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Rozdział jak zawsze wspaniały.
  Nie mogę zrozumieć dlaczego my, dziewczyny, tak kochamy niegrzecznych chłopaków. Wokół nas jest mnóstwo nieśmiałków którzy są zestresowani przez tzw. Bad Boyów. Co do Lorel, nie podoba mi się. Zaślepiła ją miłość i nie widzi jakim na prawdę człowiekiem jest Blake. Natomiast Patty współczuje. Jej najlepsza przyjaciółka jej nie wierzy a porąbany Blake .... to porąbany Blake. PS. mam do was pytanie, tylko odpowiedzcie szczerze, czy podoba wam się mój blog ?
  Pozdrawiam, Aleksandra.

  OdpowiedzUsuń
 12. Blake kompletny kretyn ale ciekawią mnie jego dalsze losy :] OBSERWUJE

  OdpowiedzUsuń
 13. Super rozdział ^^
  Blake..jak czytam jego imię to mi się kręci w głowie tak bardzo mnie wkurza..

  OdpowiedzUsuń
 14. Ciekawe i interesujące czekam na więcej i zapraszam do siebie http://magia-tajemnice-konie.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzisiaj zaczęłam czytać wasze opowiadanie i szczerze mogę powiedzieć, że jest bardzo ciekawe i mega fajne. Blake jest okropny i wydaje mi się, że zgwałcił Patty (na tej imprezie). Nie wiem. A ona może teraz poszła do psychologa, albo w jakieś inne miejsce. Wiesz, że już się nie mogę doczekać następnego rozdziału? Mam nadzieje, że to już niebawem.
  Prowadzę bloga z opowiadaniem i zależy mi na waszej szczerej opinii, względem moje sposobu pisania, nawet wyglądu bloga. Jeśli będziecie miały czas to wejdźcie na tą stronę : http://believe-love-forever.blogspot.com/
  Pozdrawiam ;*
  Carolina

  OdpowiedzUsuń
 16. [Nominacja]
  Nominuję cię do The Best Blog Award oraz The Versatile Blogger ♥
  Szanuje twoją pracę, dlatego właśnie postanowiłam cię nominować. Jeśli nie chcesz brać w tym udziału to napisz do mnie w zakładce "nominacje", a ja znajdę na miejsce twojego bloga, inny.
  Zapraszam do mnie aby dowiedzieć się więcej: http://love-magic-mistakes.blogspot.com/p/nominacje.html

  OdpowiedzUsuń
 17. Cóż, jest ciekawie, co mam Ci wiecej napisać? Jesteś dobra w tym, co robisz. Ja czekam na następny!

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetne, już nie mogę się doczekać na kolejny rozdział :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Hej. Pisz dalej :)

  Zapraszam do mnie. Niedługo zaczynam. http://justgivemeareasonnicole.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. That is very attention-grabbing, You are an excessively professional blogger.
  I have joined your rss feed and sit up for in the hunt for extra of your great post.
  Additionally, I've shared your web site in my social networks

  My blog post kim ronzoni

  OdpowiedzUsuń
 21. What a data of un-ambiguity and preserveness of precious experience regarding unexpected emotions.  Check out my web site - active ingredient in lysol

  OdpowiedzUsuń
 22. Hello, the whole thing is going fine here and ofcourse every one is sharing data, that's truly excellent, keep up writing.

  Here is my web site nabisco grocery coupons

  OdpowiedzUsuń
 23. Everything is very open with a really clear description of the issues.

  It was truly informative. Your website is very helpful.
  Many thanks for sharing!

  Visit my web blog: angel soft printable coupon june 2011

  OdpowiedzUsuń
 24. Wonderful article! We are linking to this great article on our site.

  Keep up the great writing.

  Here is my web blog - nantucket nectars sale to ocean spray

  OdpowiedzUsuń
 25. Usually I don't read article on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to take a look at and do so! Your writing taste has been amazed me. Thanks, quite great post.

  Visit my web site regal maxwell house hotel nashville tn

  OdpowiedzUsuń
 26. I visited multiple sites however the audio quality for audio songs current at this web page is
  really superb.

  Feel free to surf to my website :: suave antiperspirant coupons

  OdpowiedzUsuń
 27. Ahaa, its fastidious dialogue concerning this piece of writing here at this website, I have read all that,
  so at this time me also commenting at this place.

  Feel free to visit my web blog: the dove

  OdpowiedzUsuń
 28. Excellent post. Keep posting such kind of info on your page.
  Im really impressed by your site.
  Hi there, You've done an incredible job. I will certainly digg it and in my view suggest to my friends. I'm sure they'll be benefited from this website.

  my web page: quotes From Red dawn

  OdpowiedzUsuń
 29. I was wondering if you ever considered changing the structure of your site?
  Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so
  people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

  Stop by my web blog :: can pregnant women eat digiorno pizza

  OdpowiedzUsuń
 30. My family all the time say that I am killing my time here at net, however I know I am getting
  familiarity everyday by reading such nice articles or reviews.


  Here is my page: aunt jemima coupons october 2011

  OdpowiedzUsuń
 31. I like the helpful info you supply for your articles. I'll bookmark your blog and take a look at again right here frequently. I'm moderately certain I will be
  informed many new stuff right right here! Good luck for the next!


  Stop by my web-site; nicorette coupons december 2012

  OdpowiedzUsuń
 32. Incredible points. Great arguments. Keep up the great work.  Look at my weblog; key lime chobani

  OdpowiedzUsuń
 33. of course like your web-site however you have to take a look at the
  spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with
  spelling problems and I to find it very troublesome to inform the truth then
  again I'll definitely come back again.

  my site ... silk yogurt coupons

  OdpowiedzUsuń
 34. Hey there, You've done a great job. I'll certainly digg it
  and personally recommend to my friends. I'm confident they will be benefited from this website.

  Here is my web-site recall eukanuba

  OdpowiedzUsuń
 35. I used to be suggested this web site by way of my cousin.
  I am not sure whether this post is written through him as no one
  else know such precise about my trouble. You're amazing! Thanks!

  Here is my web blog: are ore ida fries Gluten free

  OdpowiedzUsuń
 36. Fantastic blog! Do you have any hints for aspiring writers?
  I'm hoping to start my own website soon but I'm a little lost on
  everything. Would you recommend starting with a free platform like
  Wordpress or go for a paid option? There are so many
  options out there that I'm completely overwhelmed .. Any suggestions? Thanks!

  Here is my web-site; olay discount coupons

  OdpowiedzUsuń
 37. You could definitely see your expertise within the article you write.
  The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe.
  At all times follow your heart.

  Here is my blog :: buy dial soap online

  OdpowiedzUsuń
 38. Why visitors still make use of to read news papers when in
  this technological world the whole thing
  is existing on net?

  my blog; how to wash your face with clean and clear

  OdpowiedzUsuń
 39. When someone writes an article he/she maintains the image of a user in his/her
  mind that how a user can understand it. Thus that's why this paragraph is perfect. Thanks!

  Feel free to visit my page :: philadelphia brand cream cheese coupons

  OdpowiedzUsuń
 40. I drop a leave a response each time I like a article on a blog or I have something to add to the conversation.

  It's caused by the fire displayed in the article I looked at. And after this article "2 rozdzia�". I was moved enough to drop a comment ;) I do have 2 questions for you if you do not mind. Is it only me or does it appear like a few of these remarks appear like they are left by brain dead folks? :-P And, if you are writing on additional places, I would like to follow you. Could you make a list every one of your public sites like your Facebook page, twitter feed, or linkedin profile?

  Look at my homepage - loreal feria hair dye coupons

  OdpowiedzUsuń
 41. Excellent article. I am dealing with a few of these
  issues as well..

  Here is my site: lean cuisine salad creations coupons

  OdpowiedzUsuń
 42. I am really delighted to glance at this web site posts which carries plenty
  of helpful facts, thanks for providing these data.


  my homepage :: united pharmacy 98th and quaker

  OdpowiedzUsuń
 43. Quality posts is the crucial to invite the people to visit the website, that's what this website is providing.

  Also visit my web-site :: qvc neutrogena retinol

  OdpowiedzUsuń
 44. Hello There. I found your blog using msn. This is an extremely well written article.
  I will make sure to bookmark it and return to read more of your useful info.
  Thanks for the post. I'll certainly return.

  Here is my weblog: coupons for crystal light mocktails

  OdpowiedzUsuń
 45. each time i used to read smaller posts which also clear their motive,
  and that is also happening with this piece of writing which I am reading at this place.


  My blog ... Recipes With Lipton Tea

  OdpowiedzUsuń
 46. I love it when folks come together and share opinions.
  Great blog, keep it up!

  My website - yogi berra stouffer's card

  OdpowiedzUsuń
 47. You made some decent points there. I looked on the net for
  additional information about the issue and found most individuals will go along with your
  views on this website.

  Also visit my webpage; jobs At purina st Louis

  OdpowiedzUsuń
 48. Greetings from Idaho! I'm bored to death at work so I decided to browse your blog on my iphone during lunch break. I love the info you provide here and can't wait to
  take a look when I get home. I'm amazed at how quick your blog loaded on my phone .. I'm not even using WIFI, just 3G .
  . Anyhow, amazing blog!

  Visit my website coupons for sugar free jello

  OdpowiedzUsuń
 49. you are actually a good webmaster. The web site loading speed is incredible.
  It sort of feels that you are doing any distinctive trick.
  Furthermore, The contents are masterpiece. you've done a great activity on this matter!

  Feel free to visit my web site no Arm and hammer gunplay

  OdpowiedzUsuń
 50. Excellent post however , I was wanting to know if you could write a litte more on
  this topic? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit more. Thank you!

  My site ... lean cuisine dinners coupons

  OdpowiedzUsuń
 51. Excellent post. I definitely love this website. Keep writing!


  my web-site :: digiorno for one coupons

  OdpowiedzUsuń
 52. Hi there everyone, it's my first pay a visit at this web page, and piece of writing is truly fruitful for me, keep up posting such content.

  Here is my weblog - Bertolli Coupons Ebay

  OdpowiedzUsuń
 53. For the reason that the admin of this web site is working, no doubt very quickly it will be
  famous, due to its quality contents.

  Here is my webpage http://lochcarrongarage.com/

  OdpowiedzUsuń
 54. Inspiring quest there. What happened after? Good luck!


  Feel free to visit my homepage: http://mastermindteam.info

  OdpowiedzUsuń
 55. Link exchange is nothing else however it is just placing the other person's webpage link on your page at suitable place and other person will also do similar for you.

  My page pampers free coupons canada

  OdpowiedzUsuń
 56. Witaj,
  jeśli interesuje Cię pisanie "na poważnie", chcesz doskonalić swój warsztat, być może wydać swoją pierwszą książkę zap­raszam ser­decznie do dołącze­nia do Klu­bu Młodych Pi­sarzy lub Klu­bu Kreatyw­ne­go Pi­sa­nia. Więcej in­for­mac­ji tu­taj: http://www.literaryartinstitute.com/

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 57. chcem tylko powiedzieć, że kiedyś czytałaś mojego bloga (www.love-one-direction-nika.blogspot.com) a ja zmieniłam jego adress, więc jak chcesz to wpadaj ;)
  www.life-is-life-try-smile.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń